#* HASTA OLMADAN SAĞLIĞIMIZIN KIYMETİNİ BİLELİM.UNUTMAYIN!GÖK GÜRLEDİĞİNDE YILDIRIM YERE ÇOKTAN DÜŞMÜŞTÜR...M.Derman         
 
Sebze,Meyve,Bitki ve Besinler
Şimdi Unutulanlar
Nazar
Kısa kısa tavsiyeler
Unutulan Alimler
 
 
YENİLER
İbn Si
Soğan
Sayın ziya
Su
Ökse otu
 
 
SEVİLENLER
Nazar (Göz
Kısa kısa
Sinirli ot
Ökse otu
Kadın ve b
 
Aktif Ziyaretçi 2
Bugün 32
Toplam Tekil 228657
Toplam Çoğul 607097
Ip = 54.158.30.219
 
DOSTLARIMIZ

Kadriyeden Yemekler

Hosting :
EkonomikHost

Kısa kısa tavsiyeler

 Sarımsak ve elma sirkesinde yapılan eski çağlardan beri bilinen bir karışım bir çok hastalığa faydalıdır.Sitemizdeki sarımsak maddesine bakabilirsiniz 

 

 

Söğüt yaprağı doğal  ağrı kesicilerin başında gelir.Sitemizdeki söğüt maddesine bakabilirsiniz.

 

Altını ıslatan çocuklara horoz ibiği yedirilir.Horoz ibiği bir kapta kavrularak akşam yemeğinde altını ıslatan çocuklara yedirilirmiş.Ayrıca sitemizdeki Kantaron otu maddesine bakabilirsiniz.

 


Ağır diş ağrınız varsa iltihaplı değilse ağrıyı kesmek için ağrıyan dişinize bir tane karanfil tohumu koyunuz,ağrıyı keser.

 


Bazı  bayanlar  kaşların  çok  alıyor  olmadık  şekillere sokuyorlar. Kaşımızdaki kıllar çok önemlidir,kaşlarımız gözlerimize  yardımcı olurlar,anne karnında ilk çıkan kıllar kaşımızdaki kıllardır.Sebepsiz baş ağrılarında saçlarımızı ve kaşlarımızı tarağı hafifçe bastırarak tarayabiliriz.

 


Sebepsiz  baş ağrısına ayak banyosu  yapabilirsiniz.İki tane çamaşır kovasına birisine ayağı yakmayacak şekilde sıcak su birisinede soğuk su koyun ayaklarınızı  sıcak suyun içine sokun bir dakika sonra soğuk suya sokun birer dakika olmak üzere beş altı defa yapın çok faydalıdır,suyun seviyesi diz kapağına kadar olmalıdır.

 


İshal oduğunuzda hemen kesmeye çalışmayın bırakın bağırsaklarınız temizlensin.Kesmek istediğinizde şeftali çekirdeğini kırıp içindeki yemişi yiyebilirsiniz. Günde bir taneden fazla yemeyiniz.

 


Uyuyamıyor iseniz yatmadan önce kollarınızı pazularınıza kadar soğuk su dolu kovaya batırın birer dakika içinde tutun veya musluğ'a tutabilirsiniz kurulamadan yatın.

 


Ayrıca uykusuzluğa karşı diyafram egzersizi de yapabilirsiniz.Nefes alırken derin derin nefes alın nefes alırken göğsünüzü değil karnınızı şişirmeye çalışın,bebekler öyle nefes alıp verirler,diyafram egzersizini yorgun olduğunuzda,moralinizin bozuk olduğunda da yapabilirsiniz.

 


Kil.Eklem yerlerindeki kireçlenmelere karşı kil kullanabilirsiniz.Akşam yatmadan önce bir miktar kil'i sıcak suda iyice eritin çamur haline gelsin daha sonra soğumadan sıcağı sıcağına kireçli bölgeye el kalınlığında olmak üzere sarın sabah yıkayın bunu bir hafta kil'i değiştirerek yapın.

 


Kireçlenme ile ilgili sitemizde ayrık otu,armut,sarı sabır,sarımsak maddelerini okuyabilirsiniz.

 


Çay ve sigara tiryakilerinde oruçlu iken baş ağrısı çok olur.Sahurda en son bir tane elma yiyin öyle yatın sitemizdeki elma maddesine bakabilirsiniz.

 


Yüzünde aşırı sivilce olanlar üzüm sirkesinden yaptıkları melhemi kullanabilirler çok etkili bir melhemdir.Sitemizdeki üzüm maddesine bakabilirsiniz.

 

 

Zeytin çok faydalı bir besin maddesidir zeytin yerken günde Birkaç tane çekirdeğini yutabilirsiniz.Sitemizdeki zeytin maddesine bakabilirsiniz.

 

 


Gökgürültülü havada dışarıda kaldıysanız at kestanesi ağacının altına sığınabilirsiniz.At kestanesi ağacına yıldırım isabet etmez,elektiriği geçirmez. Güvelere karşı at kestanesi meyvelerini çamaşır dolaplarına koyabilirsiniz.Sitemizdeki at kestanesi maddesine bakabilirsiniz.

 


Tuvalet ihtiyacınız geldiğinde bekletmeyin romatizmal hastalıkların çoğu idrarı bekletmekten olur.

 


Odalarınızda tuz lambası bulundurun.Tuz lambasını kendimiz kolayca yapabiliriz sitemizdeki tuz maddesini okuyabilirsiniz.

 


Yüzünüzü yıkadığınızda kurulamayın bırakın kendi kendine kurusun cildiniz nemli kalır erken kırışmaz.

 


Ayakta  su  içmek sakıncalıdır.  Bunun  sebebi  ayakta  su  içtiğimizde su  midede  beklemeden  hemen  ince  bağırsağa  iner. Eğer içmeye mecbur kalırsak sağ ayak başparmağımızı dik tutalım o esnada mide ve ince bağırsak arasındaki kapak (pylor sfinkteri) kapanır bunu alışkanlık haline getirelim.

 


Ağlamak istediğimizde ağlıyalım. Mide ülseri erkeklerde çok görülür,bunun sebeplerinden bir tanesi erkeklerin ağlamaması.

 

 


Meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketin. Kışın kış sebze ve meyvelerini, yazın yaz sebze ve meyvelerini tüketin.Kışın tükettiğimiz lahana,turp,pırasa,havuç gibi sebzelerin içine yazın tükettiğimiz sebzelerin içinde bulunan vitamin ve minenallerin tamamına yakını bulunur.Sitemizdeki lahana,turp,pırasa,havuç maddelerine bakabilirsiniz.

 

 

Tükettiğimiz gıdalar yaşadığımız bölgeden olursa daha iyi olur çok uzaktan getirilen pahalı gıdalar çok faydalı değildir.İnsan vücuduna lazım olan vitamin ve mineraller ayrı ayrı gıdaların içine verilmiş.Örneğin Akdeniz bölgesinde yaşayanlara C vitamini portakal ve limon un içide verilmiş,diğer bölgelerde yaşayanlarada biber gibi bir çok sebze meyvenin içine verilmiş ,okyanusta ki adalarda ve okyanus çevresinde yaşayanlara okyanusta bulunan bir balıktan elde edilen Omega 3 yağı karada yaşayanlara keten tohumunun içinde verilmiştir.,buna benzer örnekler çoktur,bazılarını sitemizde bulabilirsiniz.

 

 


Kimseye kin beslemeyin ,Kin iki ucu keskin bıçaktır hem kendine hem karşındakine zarar verir sözünü unutmayın.

 

 


Kin konusunda Peygamber a.s. süt kardeşi ve amcasının oğlu Hamza ' yı r.a. şehit eden Vahşiyi affetmesini unutmayın bizim nefsimiz peygamber nefsi değil ama genede ölçünüz bu olsun.

 

 


Keşke ve Tesadüf kelimelerini kullanmayın dünyada hiçbir şey tesadüf değildir,Kaza ve kadere inandığımızı hep söyleriz daha sonra keşke şunu yapsaydım veya yapmasaydım diye hayıflanırız.

 

 

Acıkmadan yemek yemiyelim. Yediğimiz yemek midemizde erimeden üstüne başka bir yemek yemeyelim.

 

 

Aşırı iştahsız olanlar koyun pirzolası yiyebilirler.Üçyüz gram koyun pirzolası kuru yağsız bir tavada iyice kızartılır kızartılırken iştahsız hasta yanında olmalıdır etin kokusunu iyice solumalıdır içinde biriken et suyu ile beraber yenmelidir yaklaşık bir hafta sonra hastanın iştahı açılır.

 

 


Aşırı iştahı olan obur kimseler pirinç lapası yiyebilirler.Sitemizdeki pirinç maddesine bakabilirsiniz.

 

 


En etkili doğal ağrı kesici ham kaya tuzudur.Tuz hem ağrıyı keser hemde vücudumuzdaki negatif enerjileri alır.Sitemizdeki tuz maddesine bakabilirsiniz.

 

 


Çörek otu hem ağrı kesici hemde nazara karşı etkili bir koruyucudur.Sitemizdeki çörek otu maddesini okuyabilirsiniz.

 

 


Sabahları hep yorgun kalkıyor isek ayaklarımızın kıbleye doğru gelmemesine dikkat edelim.Yatağımız yün olur ise daha dinç ve dinlenmiş kalkarız sitemizdeki yün maddesine bakabilirsiniz.

 

 

Hasta ziyaretini çok yapalım hastaların yanına gittiğimizde veya evimizde hasta var ise ona acıyarak üzülerek bakmayalım.Acıyarak ve üzülerek baktığımızda gözlerimizden negatif enerji çıkar buda hastanın iyileşmesini geciktirir.

 

 


Doktora gittiğimizde doktorumuza ve onun önerdiği tedavi şekline inanalım inanmak tedaviye büyük ölçüde yardımcı olur.Bu konu ile ilgili eski bir hikaye vardır.Yaşlı bir kadın hekime gider hastalığını söyler,hekim de kadının hastalığına iyi gelecek bitkileri reçeteye yazar verir bir süre sonra kontrole gelmesini söyler. Kadın kontrole gittiğinde hekim  ilaçları nasıl kullandığını sorar kadında yazdığın kağıdı testinin içine attım suyunu içtim iyileştim der. Bizde doktorumuza,verdiği ilaçlara veya kullandığımız bitkilerin tedavi edeceğine inanalım.  Karnem var, yeşil kartım var, param var olmasa başka doktora başka hastaneye giderim diye düşünür isek ömür boyu doktor doktor, hastane hastane gezeriz.

 


Çocuklarımızı dedeleri ve nineleri ile sık sık görüştürelim dede ve nineler torunlarını çok severler torunlarına çok düşkün olurlar.Dede nine sevgisi gören çocukla görmeyen çocuk arasında farklılılar vardır.

 

 


Dedelerimizin atalarımızın memleketlerini ziyaret edelim memleket ziyareti çok önemlidir.Başka ülkelerde yaşayanların, memleketini özleyenlerin burun ibikleri sızlar memleketlerini ziyaret ettiklerinde bu sızı geçer.

 

 


Sevmediğiniz birisi ile evlenmeyin evlerinizde hep sevgi saygı olsun.Sevgi ortamından uzak,sorunlu aile ortamında büyüyen çocuklar ileride ailelerinin ve toplumun başına bela olurlar.

 

 

Çocuklarımızı kız,erkek diye ayırmayalım bazıları kızı olduğunda üzülür oğlu olduğunda sevinir ileride neler olacağını bilmezler kız çocuğu çok olan eve bereket yağar.

 

 

Kız çocuklarını kız gibi erkek çocuklarını erkek gibi yetiştirelim kızı olmayıpta erkek çocuğu çok olanlar çocuklarını kız gibi giydirirler evde kızların yaptığı işleri yaptırırlar maalesef bu çocukların bir çoğu ileride dönme oluyor.Erkek gibi yetiştirilmeye çalışılan kız çocukları ileride adet bozukluğu,kısırlık,erken menepoz gibi bir çok hastalığa yakalanırlar.

 

 


Büyü ile asla uğraşmayın bütün ilahi dinler büyüyü şiddetle reddetmişler ve lanetlemişlerdir.Atlantis kıtasınta yaşayan halk büyü ve büyücülükte çok ileri gitmişler bir gecede bütün kıta okyanus sularının altına metrelerce derine gömülmüştür.

 

 

Yılda en az bir defa bir bardak yağmur suyunun içine bir yemek kaşığı bal karıştırıp içelim çok faydalıdır.Sitemizdeki bal maddesine bakabilirsiniz.

 

 


Beyaz süslü ekmek yiyeceğiz diye buğdayın içindeki kepeğin tamamına yakını un fabrikalarında ayrılıyor buğdayın içindeki maddelerin bir çoğunu barındıran kepeği hayvanlara veriliyor bizde kepeğin içindeki maddelerden yoksun kalıyoruz.Sitemizdeki buğday ve mısır maddelerini  okuyabilirsiniz.

 

 


Aşırı stres,aşırı üzüntü,aşırı korku hallerinde ilk bozulan organımız pankreastır.Bir şeyden korktuğumuzda şuramdan bir şey kalktı diye göğsümüzün altını pankreasın olduğu yeri gösteririz.Halk arasında yürek kakkınlığı,afakan,hafakan (anksiyete bozuklukları)diye bilinen hastalık tedavi edilmez ise ileride bir çok hastalığa sebep olur.Hipokondriyazis (hastalık hastalığı) ve  Pankreas hastalıklarına karşı en etkili bitki ökse otudur.Sitemizdeki ökse otu maddesine bakabilirsiniz.

 

 


Allahın yarattığı her şeyi sevelim. Allahın yarattığı şeyleri sever isek Allah'ta C.C. bizi sever bir yakınımıza veya çocuğumuza birisi bir iyilik yaparsa biz o kimseyi severiz Allah'ta C.C. kullarına iyilik edenleri sever.

 

 


Her yaratılanda bir hikmet var deyip bütün yaratılanlara hürmet edelim çok mecbur kalmadıkça hayvanlara, bitkilere zarar vermiyelim.Karıncaları dahi bilerek çiğnemeyelim o hayvanın bilmediğimiz çok özellikleri var.Sütü ilk mayalayan dedelerimiz karıncanın yuvasından çıkan toprağı süte karıştırarak sütü mayalamışlar.Evimizde karınca var ise onlara zarar vermeden limon koyarak kovabiliriz.Sitemizdeki limon maddesine bakabilirsiniz.Size yaşadığım bir hatıramı anlatayım.Köye gittiğimde fırsat buldukça kırlarda gezmeyi çok severim bu deli gibi niye gezer demesinler diye yanımda av tüfeği götürürüm gezerken yoruldum bir yere dinlenmek için oturdum az ileride bir tilki bana bakıyor sonra inine girdi bende inine bakayım diye oraya gittim inini tam kazamamış ben üstüne gidince dışarıda çıkamadı masum masum bana bakıyor,o sıralarda köydeki evimizin kümesinden tilkiler sık sık tavuk çalarlardı annem hep aynı tilki gelir aynı saatte gelir derdi o tilki aklıma geldi sonra bizim evdeki tavukları yiyen tilki bu değil diye düşündüm evimizle bulunduğum yerin arası altı yedi km.vardı tilkiye bişey yapmadan oradan ayrıldım o günden bu güne kadar yaklaşık on yıl oluyor tilkiler bizim evden bir tavuk bile çalmadılar tilkiler komşuların kümeslerinden ve harım larından(bizim köyde bahçeye harım deriz) sık sık tavuk çalarlar.Buna benzer hikayeler çoktur aman hayvanlara bilerek zarar vermeyelim bizim malımız olan veya yaptığımız bir şeye birisi zarar verirse çok kızarız onlarında sahibi yaratanı var yaratılanlara zarar verirsek Allah ta C.C.bize kızar.

 

 


Bitkiler konusu da aynı Allah C.C.hiç bir şeyi sebebsiz yaratmamıştır her yaratılan gibi bitkiler de bir sebep üzerine yaratılmıştır bitkilerin faydaları ile ilgili çok kitap var okuyalım bitkileri kullanalım faydalandıkça onlara daha fazla saygı gösteririz onlarda bize şifa verirler.Zarar verirsek bitkilerden fayda beklemeyelim.

 

 


Kadınlara iyi davranalım Allah kadınları erkeklerden daha çok sever,En sevdiği varlık insanı kadın rahminde meydana getirir.M.Derman hoca kadınlara eziyet edenler felç olarak ölürler diye yazar.

 

 


Yiyecek ve içeceklerimizi radyasyon yayan elekronik aletlerin yanında bulundurmayalım.

 

 


Cep telefonlarımızı çantalarımızda taşıyalım,çanta kullanmıyor isek cep telefonu kaplarının içine hakiki yün veya ipek kumaş dikelim,Sitemizdeki yün maddesine bakabilirsiniz.

 


Bebekler uykularından sıçrayarak uyanırlar bilge yaşlılar bunun sebebinin bebek bezlerinin rasgele banyoya veya çöpe atılmasına bağlarlar bebek bezlerini ve kadınların özel günlerdeki bezlerini içi içe iki üç poşete koyduktan sonra çöpe atın veya yakın.

 

 


Bilge yaşlılar unutkanlığın sebeplerinden bir tanesinin banyoya idrar yapmak olduğunu söylerler.Banyoya idrar yapmak çok sakıncalıdır.

 

 


M.Derman hoca kitaplarında denize işemenin çok sakıncalı olduğunu denize işemenin sakıncalı olduğunu bilipte işeyenlerin tövbelerinin kabul olmayacağını yazar.

 

 Yüksek sesle kahkaha ile gülmeyelim özellikle erkekler.Çok sakıncaları vardır çevremde öyle gülen bir çok kişi tanıyorum başlarında bir çok musibet var.

 

 


Dedi kodu yapan laf getirip götüren kimselerden uzak durun.Kimseye sırrınızı vermeyin,"Söyleme dostuna söyler dostuna"sözünü unutmayın.

 


Fazla mızmız,sürekli eleştiren hiçbir şeyden memnun olmayan kimselerden de uzak durun"Memnuniyetsizler ordusu bir ülkeyi yıkar bir köy bile kuramaz"sözünü unutmayın.

 


Cahil insanlarla  mecbur kalmadıkça bir arada bulunmayın fazla sohbet etmeyin."Cahil ile etme sohbet her sözü baş incitir,her sözü doğrudur kendini derya bilir"sözünü unutmayın.

 

 

Mevkinizle, makamınızla,zenginliğinizle,şöhretinizle böbürlenmeyin bunlar bir gün elinizden giderse insan içine çıkacak yüzünüz olur."Tarih maddi varlığı büyük şöhret sahibi,büyük güçlere sahip çok insanlar gördü çoğunu unuttu" sözünü unutmayın.

 

 


Bilge yaşlılar esnemenin şeytani hapşırmanın rahmani olduğunu söylerler.Esnemek çok sakıncalıdır. Bilhassa namaz kılarken birisi bizden bir şey isterken esnerse veya karşımızda sık sık esnerse kızarız,namaz kılarken de kime kıldığımızı kimin karşısında durduğumuzu unutmayın.Esneyeceğimizde sağ elimizin baş parmağını açıp dik tutarak o parmağımızın tırnağına bakar isek esnemeyiz.Bazı kimseler hapşıracağında tutar hapşırmazlar bu çok sakıncalı bir davranıştır hapşırma esnasında kalp çok kısa bir süre durur akciğer şişer akçiğerin içindeki bazı maddeler dışarı atılır.Hapşırığını tutan kimselerin felç olduğunu duymuşsunuzdur.

 

 


Devamlı kabızlık rahatsızlıklarında sinameki kullanılır fakat bu bitki devamlı kullanılmaz bağırsak duvarlarında tahribat yapabilir.Kabızlıkta bal şerbeti devamlı içebiliriz.Sitemizdeki bal maddesine bakabilirsiniz.

 

 


Sık sık rahatsızlanıyor isek bağışıklık sistemimiz zayıftır bağışıklık sistemini güçlendiren bir çok bitki,meyve ve sebzeyi kolayca bulup kullanabiliriz.Sitemizdeki bitkilere ve sebzelere bakabilirsiniz.Bağışıklık sistemimiz güçlü olursa vücudumuz kendi kendini tamir eder hastalıklara karşı korur.

 

 

 


Yılda en az on adım çıplak ayakla karda yürüyelim çok faydalıdır,Şeyh Şamil çıplak ayakla karda çok yürürmüş .Diğer zamanlardada fırsat buldukça çıplak ayakla kumda toprak ta yürüyelim vücudumuzdaki bütün organların ayak tabanı ile bağlantısı vardır.

 

 


Yemeğe başlarken ağzımıza bir miktar tuz alalım sünnettir,çay kaşığının ucuyla veya avcumuza alarak yutalım tuz ağzımızda biriken bazı bakterileri yokeder.

 

 


Kimseyi azarlamayın (özellikle resmi yerlerde çalışanlar) azarladığınız kimse Allah dostu,Şehit yakını,Yetim veya Öksüz olabilir.

 

 


Sofralarımızda fazla çeşit bulundurmayalım hem israf hemde bazı besinlerin içinde  bulunan maddeler birbiri ile çakışabilir.

 

 


Hastalandığımızda derdimizin şifasını arayalım, hastalığım irsi,bunun çaresi yokmuş diye teslim olmayalım "Yüce Allah şifasını vermediği Hiçbir hastalık yaratmamıştır"hadisini unutmayalım.İyileşmez çaresi yok diye bildiğimiz bir çok hastalığın iyileştiğini duyarız hastalıkları önce beynimizde çözmeliyiz kendimizi inandırmalıyız unutmayalım beyin en iyi tedavi merkezimizdir.

 

 


Beynimiz olumsuz negatif düşüncelerden temizleyelim her şeyi sevelim,sayalım,yaratılanlara hürmet edelim,verilenle yetinelim (yetinelim derken yan gelip yatmayalım çalışalım çabalıyalım başkalarının var benim niye yok diye hasetlemeyelim,fesatlamayalım)Bu konularda Amerikalı bilge kadın Louise Hay hanımefendinin bir çok kitabı var yararlanabilirsiniz.

 

 


Beynimizi negatif olumsuz düşünceler den temizlemedikten sonra hastalıklarımıza çözüm zor bulunur.Örneğin Kanser olan bir hasta birilerine veya birisine düşmanlık ve kin besliyor ise hayatla barışık değilse uygulalan tedavinin başarılı olması zordur,birisine veya birilerine aşırı kin duyuyor isek ileride kanser veya hepatit hastası olmamız kaçınılmazdır.Birisine veya birilerine allerji duyuyor isek allerjik hastalıklara yakalanmamız  kaçınılmazdır,bu örnekleri çoğaltabiliriz yukarıda ismini yazdığım Louisa Hay hanımefendinin kitaplarına bakabiliriz.

 

 


Çevremizde mutlaka vardır hayattan zevk alan devamlı pozitif düşünen,küçük şeylerle mutlu olabilen insanlar çok sağlıklı olurlar.Çalıştığım işyerine ihtiyar bir beyefendi gelirdi halini hatırını sorduğumda M.bey dünyanın en mutlu en mesut insanı benim derdi bunu oldukça içten ve samimi söylerdi ilerlemiş yaşına rağmen çok sağlıklı bir görünümü vardı,kimbilir belki bizlerden daha fazla derdi sıkıntısı vardı ama o gene hayattan zevk almayı bilen birisiydi.

 

 


Cumhuriyet döneminde ülkemizde okur yazar oranı hızla artmış,neredeyse yüzde yüzlere yaklaşmıştır bir çok şehrimizde üniversiteler açılmış okulsuz köy kalmamış bir çok kasabamıza liseler açılmış fakat ne hikmet ise okuma alışkanlığımız bir türlü yükselmemiş okuma konusunda bazı Afrika ülkelerinin bile gerisindeyiz,kitap okuma oranı Japonyada %94 okumayan oranı ise % 6 imiş maalesef bu tablo ülkemizde tam tersine % 6 okuyor %94 kesim okumuyor.Japonyanın durumu ile ülkemizin durumunu karşılaştırın lütfen okuyalım.

 

 

Bebeği olan bazı bayanlar göğüslerim deforme olur, bozulur, sütüm yaramıyor sütüm az diye maalesef bebeklerine süt vermek istemezler veya kısa süre emzirir ayırırlar.Böyle durumlarda annenin ve bebeğinin ileride bir çok hastalığa yakalanması kaçınılmazdır.Anne sütü bebekler için çok büyük bir nimettir.

 

 


Moralsiz olduğumuzda,bir şeyler düşündüğümüzde başımızı ellerimizin arasına alırız bu sakıncalı bir harekettir.Sol elimizin işaret parmağından negatif enerji çıkar,bu enerjiyi tekrar vucudumuza veriyoruz.

 

 


Bilge yaşlılar tuvalete tükürmenin sümkürmenin sakıncalı olduğunu söylerler iyi şeyler konuştuğumuzda ve okuduğumuzda ağzımızın içinde o kelimelerin pozitif enerjisi birikir.Sanıyorum sakıncalı olmasının sebeplerinden birisi budur.

 

 

Bir çoğumuz çeşitli hastalıklardan yakınırız doğru dürüst su içmeyiz.Günde en az bir buçuk litre su içelim,susadığımızda başka içecek içmeyelim,hiçbir içecek suyun yerini tutmaz sitemizdeki su maddesini okuyabilirsiniz

 

 

Sık sık diz ve eklem yerleri ağrısından şikayet edenler soğan suyu içebilirler.Soğan çok önemli bir besindir.Sitemizdeki soğan maddesine bakabilirsiniz.

 

 

Eski bir kitapta bir diyardan başka bir diyara gittiğinizde ilk yiyeceğiniz şey soğan olmalıdır diye yazar.Soğan iklim değişikliğinden sonra oluşan vücut kırgınlığına karşı çok faydalıdır.Sitemizdeki soğan maddesine bakabilirsiniz.

 

 

Biber bağışıklık sistemini güçlendiren  en etkili sebzelerdendir.Yazın tazesini kışın turşusunu (özellikle acı biber) çokça tüketelim.Sitemizdeki biber maddesine bakabilirsiniz.

 

Cimrilik kötü huyların başında gelir.Bazıları tahlillerinin  normal çıkmasına rağmen çocuklarının olmadığını söylerler.Böyle kimselerin bir çoğu cimridir.Çocuk olduğunda hastane,bez,okul,evlenme gibi bir çok masrafın olacağını düşünürler,bu düşüncede bilinç altını etkiler.Böyle kimselerin bir an evvel cimrilikten vazgeçmeleri gerekir.

 

Aşırı terlediğimizde eğer terimiz gözümüze kaçıyor ise teri hemen silmeyelim bırakın gözümüz biraz etkilensin.Ter gözü yaktığında ileride gözlerin katarakt olmadığı söylenir. 

 

Nezle ve grip hastalığının insan vücuduna yararları vardır.Grip olduğumuzda vücudumuz bünyesindeki zararlı mikrop ve bakterileri yakmak için ateşi yükseltir. Zaten grip'ten kurtulduğumuzda kendimizi daha dinç ve sağlam hissederiz.Nezle olduğumuzda da aynı kafamızın içindeki salya sümük gibi maddeleri nezle olduğumuzda dışarıya atarız.

 

Buğday ve arpa çimi çok değerli bir maddedir.Avrupa ülkelerinde çok tüketilir.Evlerimizde kolayca hazırlayabiliriz.Sitemizdeki buğday ve arpa maddelerine bakabilirsiniz.


5.6.2011
Hit : 21745

www.unutulandegerler.com